|

Platon Coin

Na trhu kryptoměn se objevila nová virtuální měna s názvem platoncoin, prý odvozená od známého bitcoinu. Podle jejího zakladatele Daniela Tannera může mít celkovou hodnotu 11 miliard korun. Lidé podle něj budou mít zanedlouho možnost do ní investovat i s ní platit přes mobilní aplikaci třeba v síti restaurací.

Realita je však nejspíš úplně jinde. Agresivní marketing přes telefon a přemlouvání k zakoupení kryptoměny Platon Coin připomíná nechvalně proslulé prodejce hrnců. Nedoporučujeme nakupovat kryptoměny po telefonu.

Logo Platon Life

ČNB: Řešíme, co je a není kryptoměna

Kryptoměny a platby jejich prostřednictvím nejsou nijak regulované centrální bankou. Ta proto vybízí k opatrnosti, pokud jde o jejich nákup. Podle mluvčí centrální banky Denisy Všetičkové z informací na webových stránkách Platon Finance skutečně není zjevné, jestli se v případě platoncoinů jedná o kryptoměnu, anebo jde o tzv. tokeny.

Pracovník z Platoncoin uvádí následující “Je čas zastavit okrádání lidí o celoživotní úspory na úkor vlastního blahobytu pana Tannera. Momentálně jako obchodníci děláme cca jeden milion euro za měsíc a to pouze z obchodu. Vedení pořad na nás tlačí s výsledky ať taháme z lidí více peněz. Výplatu mám krásnou, ale mám za to že dost věcí je v nepořádku.”

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/firma-nabizi-kryptomenu-platoncoin-pozor-na-ni-varuje-expert-i-ceska-narodni_1711020702_pj
https://platonlife.com/cs/

https://platonlife.com/cs/

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *