|

Giveaway! Krypto zdarma! Výhra!

Tento typ podvodu nejde úplně přesně unifikovat, protože se většinou liší případ od případu. V jednotlivých bodech se ale většinou velmi podobají, jedná se většinou o různé výhry, soutěže, giveaway, airdropy atd.

“Pošlete mi 1 bitcoin, pošlu vám 2 bitcoiny zpět” je typická hláška, kterou uvidíte. Nemusí se jednat jen o Bitcoin, ale podobně se snaží podvodníci přesvědčit lidi k poslání téměř jakéhokoliv krypta. Ethereum, Stablecoiny, Polkadot, Cardano a v podstatě všechny kryptoměny, na které si vzpomenete už byly k podobnému triku zneužity.

Časté výskyty jsou na Youtube v živém vysílání. Většinou kryptoměnové špičky nebo např. Elon Musk hovoří na konferenci a v obrazu je QR kód s podobnou výzvou. Nereagovat a video nahlásit!

Podvodná soutěž, rozdávání kryptoměn na Youtube. Giveaway.
Podvodný stream s Vitalikem Buterinem, zakladatelem Etherea

Ani na Discordu a jiných komunikátorech bohužel zázračně nezbohatnete. Zprávy od robotů, kteří zaplavují všechny lidi na serverech o enormních výhrách, to je každodenní chléb správců těchto serverů a nikdy se žádného zdvojnásoben, ztrojnásobení vkladu, ani zázračné výhry nedočkáte.

Giveaway na Discord serveru. Výhra bitcoinu - samozřejmě falešná.
Zpráva od robota na Discordu, oznámení o výhře – podvod.

Pamatujte si, nikdo vám zadarmo žádné kryptoměny nedá. Pokud si nejste jistí, klidně nás kontaktujte a my vám poradíme, co ve vaší situaci dělat.

https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/scammers-steal-16m-via-new-youtube-crypto-giveaway/

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *