| |

Probinex

Staňte se součástí unikátního světa FinTech a kryptoměn! Nebo to alespoň slibuje Probinex. Projekt se prezentuje jako plně transparentní a jednoduchý nástroj pro investování do „ekosystému“ a pobírání odměn. Kde je ale realita?
Celé to stojí a padá na PBX tokenu. Oficiálně nástrojem zapojení se do produktů Probinexu a získávání výhod, neoficiálně je to miliarda akcií pro financování společnosti. Pojďme si představit hlavní produkty Probinexu.

pbxpay – Má se jednat o službu, která vám poskytne debetní kartu, vlastní IBAN, bezpečnou mobilní peněženku a kde „peníze jsou konečně VAŠE!“. Nehledě na to, že pbxpay údajně poskytuje payback (takže o vašich penězích nakonec rozhoduje třetí strana), po kliknutí na „začít zdarma“ vás stránka přesměruje na mrtvý web, který ani nikdy nefungoval.

Nefunkční odkazy na webu

Dále Earnio – Služba, která slibuje 1-2% zhodnocení vašeho vkladu ročně, transparentnost a „léty ověřené strategie“. Podle whitepaperu má výnosy tvořit algoritmické obchodování BTC, ETH a DOT. Earnio na webu uvádí, že je auditováno společností Grant Thornton, „světovým lídrem v oblasti auditorské činnosti“. Ve skutečnosti má tato společnost bohatou nedávnou historii plnou pochybných auditů, korupce či přímo pokut od regulátorů. Třešničkou na dortu je affiliate program, kdy vám jsou (neznámo odkud) vypláceny odměny za doporučení nebo držení více než 5000 $ v PBX tokenu.

Hlavní tváří projektu je StayKing. Program se prezentuje jako prémiová služba, i když je dostupný všem, kteří na určitou dobu uzamknou svoje PBX tokeny ve smart kontraktu. StayKing slibuje
20 % ze zisku každého produktu + 65 % ze zisku správy portfolia Probinexu. Zisk se poté rozdělí mezi uživatelé programu podle jejich uzamčené částky. Čím víc uživatelů uzamkne svoje tokeny, tím více by měla vzrůst jeho cena, nebo tak si to alespoň slibuje Probinex. Ve skutečnosti spíše můžeme spekulovat, jestli je tohle jen nepřehledná snůška čísel a nebo v tom je něco, co nedokážeme vlastně ani rozklíčovat.

Sečteno podtrženo, z uvedených informací si můžeme sami vyvodit závěr na udržitelnost business modelu Probinexu. Celý web projektu doprovází jedno slovo – transparentnost. Transparentnost sem, transparentnost tam. Na první dobrou je to super, než začnete hledat, jak mají dané produkty konkrétně fungovat. V tom případě narazíte akorát na marketingové fráze spojené s vágními vysvětleními, a ani whitepaper nepomáhá. Celkově hodnotíme projekt jako minimálně podezřelý a NEDOPORUČUJEME investovat žádné peníze do kryptoměn přes podobné platformy. Pochybné třetí strany lákající většinou jen na hezké fráze z dílen marketérů.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Dobry den,

    Muzete prosim nekdo rict, co znamena, ze je spolecnost probinex obchodnim zastupcem spolecnosti FOX GROUP LTD se sidlem Ajeltake Road, Ajeltake, Majuro, MH 96960, Republic of Marshall Islands?
    Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *