|

BitcoinPoint.cz

Spoření do Bitcoinu prostřednictvím společnosti BitcoinPoint se může zdát na první dobrou jako fajn nápad. Sice zaplatíte asi 3000 korun za “doživotní bitcoinový účet” (ať už to je cokoliv), nicméně na pohled druhý už zde můžeme pozorovat, o jak nepřípustné chování ze strany BitcoinPoint se jedná.

Poplatky této “spořicí služby” jsou mírně řečeno nehorázné. 10 % poplatek z každé platby, kterou zde provedete. První znak toho, že cílem není edukace lidí, ale spíše vytvoření příjmu pro majitele společnosti.

BitcoinPoint vám vygenerují seed a pošlou vám jej poštou společně s přednastavenou peněženkou Trezor! Obrovský pozor! Seed je takovýmto způsobem kompromitován, protože existuje další člověk, který jej mohl uložit ve své vlastní kopii a může tak mít přístup k vašim kryptoměnám. Jak pracovat se seedem a Trezorem se můžete dočíst na stránkách Trezoru.

výchozí stránka webu bitcoinpoint.cz
Bitcoinpoint doživotní účet (nesmysl)

Poplatek 3000 za “doživotní bitcoinový účet” je taky bizarní záležitost. Za existenci bitcoinové adresy není nutné nikomu platit, funguje na principu kryptografie a můžete si jich vytvořit téměř neomezené množství.

Na legitimitě projektu také nepřidají smyšlené recenze s nakoupenými fotkami z fotobanky. Žádný Petr S. z Pardubic neexistuje, stejně jako není reálná postava Martiny V. z Brna nebo Karel S. z Plzně. Všechny obrázky jdou dohledat a pořídit na běžných fotobankách a tedy ani recenze nejsou důvěryhodné.

Nepravdivá recenze od domnělého Petra S.

Důrazně nedoporučujeme využívat služeb BitcoinPoint.cz, jedná se s největší pravděpodobností jen o způsob, jak z neinformovaných lidí dostat peníze. Hodně, ale hodně špatně vymyšlený byznys, který nectí ani základní pravidla, o kterých vás sami mají “učit”.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *