Logo Bitcoin Laundry
|

Bitcoin Laundry

Chcete své bitcoiny očistit nebo zamaskovat skrze nějaký mixér nebo anonymizér? Pozor na podvody!

Bitcoin Laundry (někdy také Laundry Bitcoin, případně podobné názvy) je na první pohled legitimní služba. Pošlete tam své bitcoiny a dostanete bitcoiny, které tam nahráli zase jiní uživatelé. Protože jste obezřetní, pošlete nejdříve malou částku. Vše vypadá v pořádku.

“Zajímavé” to začne být v okamžiku, kdy tam pošlete více peněz. V tu chvíli se však “něco pokazí” a bitcoiny nepřijdou. Budou následovat hodiny a dny strávené na supportu Bitcoin Laundry, kde Vám budou vysvětlovat, jak adresa, na kterou jste v druhém pokusu poslali své bitcoiny, nepatří této společnosti.

Na legitimitě nepřidávají ani s nepravými recenzemi, uživatel tak může mylně nabít dojmu, že uživatelé služby jsou víceméně spokojení, avšak reálné recenze se dohledávají stěží.

Své bitcoiny už pravděpodobně nikdy nespatříte a jediné, co můžete udělat je kontaktovat Policii České republiky.

Nedoporučujeme používat tuto službu, ani jiné podobné mixéry bitcoinů nebo jiných kryptoměn. Místo čistých bitcoinů se dočkáte spíše čistého konta. K anonymizaci bitcoinu slouží open-source peněženky jako např. Wasabi, kterou si můžete stáhnout z webu nebo z jejich Githubu, kde můžete i ověřit, že opravdu dělá to, co tvrdí její vývojáři.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5110697.0
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/aradq2/beware_of_the_scamming_site_bitcoinlaundrycom

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *